poniedziałek, 18 maja 2015

Dlaczego decydujemy się na ścięcie włosów i czy taki zabieg w jakiś sposób na nie oddziałuje ? 
Przez ostanie miesiące bardzo eksperymentowałam z włosami, zaczęło się od ścięcia kilku centymetrów, potem farbowanie, jedno, drugie, potem cięłam coraz krócej aż sięgały mi tylko do linii ramion.  

Przekonałam się jednak, że poprzez takie małe zabiegi zyskiwałam nie tylko nowe wizerunki, ale też odżywiałam końcówki itp. 

Na początku moje włosy wyglądały tak :                                                                         Potem : 


Następnie : 


I


Obecnie są mniej więcej tej długości : 


Zmiany miały miejsce przez okres dwóch lat , teraz jestem na etapie zapuszczanie .

Żegnajcie wspomnienia

Wizyta u fryzjera wiele mówi o naszej potrzebie wewnętrznej odmiany. Ścinając włosy pragniemy zostawić za sobą przeszłość. Oczywiście wszystko zależy też od tego na jaką długość ścinasz włosy. Jeśli obcięłaś włosy na średnią długość pragniesz nastawić się na działanie, teraźniejszość. Z kolei krótkie włosy zdradzają, że nie doszłaś jeszcze do równowagi wewnętrznej. Często do takiej długości skracają włosy kobiety, które zostały skrzywdzone przez faceta. 


Krótkie obcięcie. 


Dzięki krótkim włosom okrąglejsza staje się twarz, oczy i usta zostaną uwydatnione .... wygląd kobiety może przypominać bezbronne dziecko. Zdaniem psychologów, taki wyraz twarzy przyciąga silnych, dobrych mężczyzn ... Kondycja włosów


Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji nie wolno nam zapomnieć o odżywianiu ich od wewnątrz. Zbawienny wpływ na ich wygląd ma nawilżanie. Korzenie włosów pozbawione wody doprowadzają do tego, że włosy staja się suche i łamliwe. Często brak odpowiedniej ilości wody wpływa na ich spowolniony wzrost, a nawet jego zatrzymanie.

Zakończenia nerwowe, które odpowiadają za żywotność skóry i korzeni włosów, potrzebują najwięcej wody. Aby zapobiec odwodnieniu skóry głowy zalecane jest częste picie wody, zwłaszcza podczas ćwiczeń, choroby, bądź z okresie dużego nasłonecznienia i wysokich temperatur. Niewskazane jest spoczywanie dużej ilości kawy, herbaty i alkoholu, bowiem te napoje sprzyjają nadmiernemu wydalaniu wody. Aby uzupełniać jej niedobory w organizmie kobietom zaleca się picie ponad dwa litry wody dziennie, mężczyznom około trzech litrów.


Mity na temat włosów


Krąży wiele mitów na temat włosów. Nieprawdą jest fakt, że obcinanie włosów powoduje, iż stają się grubsze i szybciej rosną. Ich obcięcie nie wpłynie na poprawę i struktury i zwiększenie tempa wzrostu, ponieważ te cechy zależą głównie od uwarunkowań biologicznych. Włosy, które są z natury cienkie i delikatne nigdy nie będą grubsze z powodu ich obcięcia. Systematyczne podcinanie natomiast może jedynie przyczynić się do tego, że będą wyglądać na zdrowsze. Na rozdwojone końcówki nie ma innego lekarstwa jak właśnie ich obcięcie i jest to jedyny skuteczny sposób.

2 komentarze: